C A C T I

Centro de Apoio Científico e Tecnolóxico á Investigación

 

Indice
UNIVERSIDADE
DE
VIGO

Principal Info Usuario Persoal Tarifas Servizos Novidades

     

 

Persoal

Dirección 
Irene Alejo Flores
986 812 132
dircacti@uvigo.es
  Administración e Servizos
Auxiliares de servizos:
Mañán:
Moni Costela - Esther Pérez
Tarde:
Ángel Dominguez

986 812 118 / Fax: 986 812 135
monicostela@uvigo.es

Unidad Operativa Apoio Xestión:
Carlos Guerra - Jesús Pereira

986 818709
nexecacti@uvigo.es


 

 

 
Análise Instrumental - Espectrometría Atómica Analítica
Absorción Atómica, Cámara de Grafito, Xerador hidruros, ICP-OES
Rosa Pérez - Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
rlomba@uvigo.es   jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es


Fluorescencia R-X

Estefanía López - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
fani@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

 

 
Espectrometría de Masas
Masas Alta Resolución, GC/MS, HPLC/MS
Manuel Marcos - Nieves Atanes
986 813 884
mmarcos@uvigo.es    natanes@uvigo.es 
 
Análise de Nutrintes
Análise de nutrientes, colorimetrías, cromatografía iónica
Alberto Couñago - Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
berto@uvigo.es   jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es
  Secuenciación de DNA - Citometría de fluxo
Ángel Sebastián Comesaña
986 818 613
basti@uvigo.es

Caracterización de materiais
Difracción R-X, Fluorescencia R-X, Infravermellos, UV-VIS
Estefanía López - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
fani@uvigo.es     jmillos@uvigo.es


TG-DSC

Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es


Preparación de mostras

Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

 

  Proteómica
Manuel Marcos - Paula Chaver
986 812 119
mmarcos@uvigo.es    paulachaver@uvigo.es

Espectrometría de masas analítica
ICP-MS, ICP-MS multicolector
Jorge Millos - Jesús Estévez
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

  Taller de Mecanizado
Antonio Souto - Damián Pino
986 812 241
tallerdemecanizado@uvigo.es

Análise elemental - IRMS
Análise elemental (macro - micro), TOC
Pilar Canoa - Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
pcanoa@uvigo.es   jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es


IRMS

Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es
 

 

Microscopía Electrónica
Área Ciencias da Vida

SEM, TEM, Confocal
Jesús Méndez - Inés Pazos
986 812 125 (Laboratorio) - 986 812 110 (Despacho)

susomen@uvigo.es     inespazos@uvigo.es

 

Seguridade alimentaria Ourense
Absorción atómica, ICP-MS, GC-masas, LC-Masas
Carmen García Meijide - Cristina Pérez Novo
988 387 414
meijide@uvigo.es     cperezn@uvigo.es

 

  Microscopía Electrónica
Área Ciencias d
os Materiais
SEM, TEM
José Benito Rodríguez
Alessandro Benedetti - Eugenio Solla

986 812 125 (Laboratorio) - 986 812 110 (Despacho)

jbenito@uvigo.es

Teledetección
Estación receptora de satélites, Base de referencia GPS, Termografía 
Ramiro Álvarez Clavero
986 813 757
ramiro@uvigo.es

 

  Análise de Superficies
XPS-AUGER-ISS, STM-AFM, Propiedades Físicas
Carmen Serra
986 813 882
cserra@uvigo.es
Espectroscopía Molecular
RMN
Manuel Marcos - Sonia Escudero
986 812 119
mmarcos@uvigo.es
    soniae@uvigo.es

 

  Taller Electrónico
Fernando González - Marcos Troncoso
986 812 239 - 647343149
satycel@uvigo.es
    
Difraccion de Raios X de Monocristal
Manuel Marcos - Berta Covelo
986 812 669
mmarcos@uvigo.es    bcovelo@uvigo.es

 

   

 


Envíe un correo electrónico a con preguntas ou comentarios sobre esta web.
Para consultas sobre unha técnica específica contacte co persoal encargado do servizo.
Última modificación: 30-06-2009