C A C T I

Centro de Apoio Científico e Tecnolóxico á Investigación

 

Indice
UNIVERSIDADE
DE
VIGO

     

 

Persoal

Dirección 
Mª Asunción Longo
986 812 132
dircacti@uvigo.es
  Administración e Servizos
Auxiliares de servizos:
Mañán:
Moni Costela - Esther Pérez
Tarde:
Nieves Rodríguez

986 812 118 / Fax: 986 812 135
monicostela@uvigo.es

Unidad Operativa Apoio Xestión:
Carlos Guerra - Jesús Pereira

986 818709
nexecacti@uvigo.es


 

 

 
Análise Instrumental
Análise Elemental, Absorción Atómica, Técnicas Radioquímicas
Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

 

 
Espectrometría de Masas
Masas Alta Resolución, GC/MS, HPLC/MS
Manuel Marcos - Nieves Atanes
986 813 884
mmarcos@uvigo.es    natanes@uvigo.es 
 
Análise de Nutrintes
Análise de nutrientes, colorimetrías
Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jmillos@uvigo.es

 

  Secuenciación de DNA - Citometría de fluxo
Ángel Sebastián Comesaña
986 818 613
basti@uvigo.es
Difracción e Fluorescencia de Raios X
Difracción R-X, Fluorescencia R-X
Estefanía López - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
fani@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

 

  Proteómica
Manuel Marcos - Beatriz Paz
986 812 119
mmarcos@uvigo.es    beapaz@uvigo.es
UV, FT-IR
Espectroscopía Ultravioleta-visible, Infravermello
Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jmillos@uvigo.es

 

  Taller de Mecanizado
Antonio Souto - Marcos Losada
986 812 241
asouto@uvigo.es    marcoslosada@uvigo.es
Espectrometría de Relacións Isotópicas
IRMS
Jesús Estévez - Jorge Millos
986 812 238 - 986 813 885
jsio@uvigo.es     jmillos@uvigo.es

 

 

Microscopía Electrónica
Área Ciencias da Vida

SEM, TEM, Confocal
Jesús Méndez - Inés Pazos Garrido
986 812 125 (Laboratorio) - 986 812 110 (Despacho)

susomen@uvigo.es     inespazos@uvigo.es

 

CACTI Ourense
Absorción atómica, ICP-MS, GC-masas, LC-Masas
Carmen García Meijide
988 387 414
meijide@uvigo.es

 

  Microscopía Electrónica
Área Ciencias d
os Materiais
SEM, TEM
José Benito Rodríguez
Alessandro Benedetti - Eugenio Solla

986 812 125 (Laboratorio) - 986 812 110 (Despacho)

jbenito@uvigo.es

Teledetección
Estación receptora de satélites, Base de referencia GPS, Termografía 
Ramiro Álvarez Clavero
986 813 757
ramiro@uvigo.es

 

  Análise de Superficies
XPS-AUGER-ISS, STM-AFM, Propiedades Físicas
Carmen Serra
986 813 882
cserra@uvigo.es
Espectroscopía Molecular
RMN
Manuel Marcos - Sonia Escudero
986 812 119
mmarcos@uvigo.es
    soniae@uvigo.es

 

  Taller Electrónico
Fernando González - Damián Pino
986 812 239 - 647343149
fernando@uvigo.es
     damianpino@uvigo.es
Difraccion de Raios X de Monocristal
Manuel Marcos - Berta Covelo
986 812 669
mmarcos@uvigo.es    bcovelo@uvigo.es

 

   

 


Envíe un correo electrónico a con preguntas ou comentarios sobre esta web.
Para consultas sobre unha técnica específica contacte co persoal encargado do servizo.
Última modificación: 13-07-2009